genel bilgiler

Genel Bilgiler

 

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde düzenlenen ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olarak Türkiye Seyahat Acentaları Birliği-TÜRSAB ve İZFAŞ ortaklığıyla 12.kez  06-08 Aralık 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar kompleksi olan fuarizmir’de gerçekleşecektir.

 

TRAVEL TURKEY İZMİR 2017 YILINDA BİR REKORA İMZA ATTI!

Geçen yıl 36 farklı ülkeden 1284 katılımcının yer aldığı Travel Turkey İzmir fuarı, 63 farklı ülkeden 44.589 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. 2018 yılı içinde mevcut firmaların katılımı devam ederken, yeni firma ve yeni destinasyonlardan da artan katılım talepleri Travel Turkey İzmir’in bu yılda yeni işbirlikleri için ticari bir platform olacağını göstermektedir. Buna bağlı olarak, fuarın bu yıl da büyümesi hedeflenmektedir. Sektörün talebi üzerine fuar bu Perşembe-Cumartesi günleri 3 gün boyunca organize edilecektir.   Fuar bu yıl  20.000 m2 nin üzerinde organize edilecek olup, 50.000  profesyonel ziyaretçinin fuarı ziyaret etmesi hedeflenmektedir.  

 

TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ EŞSİZ  İŞ FIRSATLARI VE YENİ TRENDLER BU FUARDA!

Travel Turkey İzmir Fuarı her yıl artan yurtdışı katılımıyla büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliliğini arttırmaya devam edecektir. Yurtdışı trendlerini takip ederek gelişen ve B2B olarak büyüyen fuarda her yıl yeni konseptler geliştirerek sektörün ihtiyaçlarına göre yeni özel bölümler oluşturulmaktadır.

 

TRAVEL TURKEY İZMİR’DE İLK KEZ SEYAHAT TEKNOLOJİLERİ ÖZEL BÖLÜMÜ  

Travel Turkey İzmir Fuarı her yıl artan yurtdışı katılımıylabüyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliliğini arttırmaya devam etmektedir. Yurtdışı trendlerini takip ederek gelişen ve B2B olarak büyüyen fuarda her yıl yeni konseptler geliştirerek sektörün ihtiyaçlarına göre yeni özel bölümler oluşturulmaktadır. Bu yıl fuarda ilk defa sektörde ağırlığı her gün daha fazla hissedilen seyahat teknoloji firmalarının katılımıyla oluşturulacak TRAVEL TECHNOLOGY Özel bölümünde katılımcılar, profesyonel ziyaretçilere sektördeki yeni ürün ve teknolojilerini ayrılan özel alanda tanıtma imkanı bulacaklardır. Ayrıca bu bölüm içerisinde kurulacak ‘Forum Alanında’ fuar boyunca yurtiçi ve yurtdışından gelecek önemli konuşmacılar sektörle bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri interaktif olarak paylaşacaklar.

 

 

SPEED NETWORKING ETKİNLİKLERİ! 

Türk Hava Yolları (THY) nin desteğiyle her yıl devam eden dünyanın önemli tur operatörleri ve seyahat acentelerinden satın almacılar ile fuarda stand ile yer alan katılımcı firmaların buluşacağı ‘Speed Networking Etkinliği’ fuarın ilk 2 günü gerçekleştirilecektir. Bu yıl özellikle MICE ile ilgili birçok satın alıcı fuarda Hosted Buyer programı çerçevesinde VIP ziyaretçi olarak ağırlanacaktır. Bu program ile fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları yapmalarını ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedeflenmektedir.

 

 

FUARLA EŞ ZAMANLI 4.ULUSLARARASI GASTRONOMİ TURİZMİ KONGRESİ 

4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında Türsab ve İzfaş ortaklığıyla dördüncü kez fuarla eş zamanlı başlayıp üç gün boyunca A salonunda yapılacaktır. Kongre, dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, gelişen turizmin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni yaklaşımlar kazanmak amacıyla düzenlenmektedir.  Bilimsel programı yanında sosyal program olarak da keyifle vakit geçireceğiniz kongremize kaydınızı   http://izmirgastrotourismcongress.com web sitesinden mutlaka yaptırınız. 

 

 

KOSGEB VE İZMİR TİCARET ODASI STAND DESTEKLERİ 

Fuarımız KOSGEB ve İZMİR TİCARET ODASI (İTO) tarafından desteklenmektedir. KOSGEB, KOBI‘lere en fazla 50 m2’ye kadar m2 başına 100.-TL, İzmir Ticaret Odası ise üyelerine stand yer kirası bedelinin % 60’ına kadar teşvik imkanı sunmaktadır.

                                                                                                                                                                                                           

Travel Turkey İzmir yeni fuar alanında emin adımlar ile büyümeye ve gelişmeye devam ederken sizleri de aramızda katılımcı olarak görmeyi diler, detaylı bilgi için sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı bildiririz.  

 

 

Daha fazla bilgi için, satış ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.