HOSTED BUYER

Hosted Buyer

ALIM HEYETİ PROGRAMI
 
Travel Turkey İzmir fuarı, her yıl gerçekleştirilen Alım Heyeti programı ile dünyanın dört bir yanından gelen satın alma heyetlerini katılımcı firmalar ile buluşturmaktadır. Ağırlanan yabancı satın alıcılar, sene boyunca yapılan online başvurular ve katılımcı firmaların talepleri doğrultusunda ulaşım ve konaklama masrafları karşılanarak fuara davet edilmektedirler.
 
2016 yılında, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türk Hava Yolları’nın desteğiyle organize edilen Alım Heyeti programı ile 52 ülkeden 179 yabancı ve 518 yabancı ziyeretçi 1200 metrekarelik VIP Lounge alanında katılımcı firmalar ile ikili görüşmeler yapmıştır. Katılımcı firmalar ile gerçekleştirilen 7.160 adet B2B görüşme sonucunda yabancı satın alıcılar yeni işbirlikleri oluşturmuş, yeni anlaşmalara imza atmışlardır. 
 
Fuar sonrasında ise alım heyetleri Pamukkale, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi ziyaretleriyle bölge turizmini tanıma fırsatı bulmuşlardır.

PROGRAM BAŞVURU KOŞULLARI 
 
Alım Heyeti Programı, Türkiye’ye yönelik outbound turizm faaliyetleri içerisinde olan yurtdışındaki şirket ve kuruluşları hedefler. Başvuru sahibi, ait olduğu şirkette karar alabilen, üst düzey yönetici pozisyonuna sahip olmalıdır. 
Alım Heyeti Programına başvurular sadece internet sitemiz üzerinden yapılmaktadır. Her yabancı firmadan sadece bir adet başvuru kabul edilmektedir. Yapılan başvurular Travel Turkey İzmir Değerlendirme Kurulu tarafından titizlikle değerlendirilmektedir ve olumlu başvuru sahiplerine geri dönüşler yapılacaktır. 
 
Program hakkında detaylı bilgi için İngilizce sayfamıza buradan göz atabilirsiniz.