kat gör

Katılımcı/Ziyaretçi Görüşleri

 

Katılımcı Görüşleri

Otelz.com

Fuardan kesinlikle memnun kaldık. Beklentimizin üstünde geçirdik Travel Turkey İzmir’i. Aldığımız geri dönüşler çok güzel. Oldukça yoğun ve verimli geçen bir fuar oldu. Daha sonraki seneler fuarın büyüyerek devam edeceğini düşünüyoruz.

We were absolutely satisfied with the exhibition. Travel Turkey İzmir was above our expectations. We are happy to receive positive and encouraging feedbacks during the fair. We think that the fair will continue to grow in the following years.

Türk Hava Yolları Turkish Airlines

Travel Turkey İzmir Fuarı’nı başarılı geçirdik. Zaten her yıl katıldığımız ve iş ortağı olduğumuz bir fuar. İlerleyen yıllarda daha da gelişeceğini görüyoruz. Katılımdan memnunuz, çok yoğun geçirdik fuarı. Misafirlerimiz geliyor, bu şekilde fuarı daha da ileriye taşıyacağız.

Travel Turkey İzmir Fair was successful for us. We believe that Travel Turkey Izmir, a fair that we attend every year and are also being partners, will develop further in the coming years. We are pleased to attend because the fair was very busy for us. Our guests are coming so we will move the fair further.

Hilton İzmir

Fuardan oldukça memnunuz. Çok değerli katılımcıların olduğu bir fuar olmuş Travel Turkey İzmir. Sunulan imkanlardan gerçekten çok memnunuz. Yararlı bir fuar olduğunu düşünüyorum. Her şehirden insanın ziyaret ettiği iyi bir turizm platformu burası.

We are very satisfied with the fair. Travel Turkey İzmir became a very good fair with valuable exhibitors. We are really pleased with the opportunities offered by the organizer. I think it is a very beneficial fair. This is an important tourism platform which has been lots of visitors and exhibitors from many destinations.

Otokar Atalay Otomotiv Otokar Atalay Automotive

Umduğumuzdan daha iyi bir fuar geçirdik. Yeni ticari bağlantılar kurduğumuz için de beklediğimizden daha iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Firmamız bizi teşvik etmişti; iyi ki Travel Turkey İzmir Fuarı’na katılmışız.

The exhibition was above our expectations. We have established new business connections during the fair more than we have expected. As we are a distributor company in İzmir, our main company encouraged us to exhibit and it was really good decision to participate to Travel Turkey İzmir Fair.

 

 

Ziyaretçi Görüşleri

Hosted Buyers’ Testimonials

Caroline Pocock

Real Travel And Events / Birleşik Krallık

Oldukça yüksek standartlarda başarılı organize edilen Travel Turkey İzmir 2017 Turizm fuarı için tebrikler. Bu fuar uluslararası turizm fuarları arasında gizli kalmış bir cevher gibi… Fuar alıcılara samimi bir ortamda Türkiye’nin yanısıra Yeni Asya gibi heyecan verici birçok yeni destinasyonu da tanıma fırsatı sunmaktadır. Katılımcı firma standları çok yüksek standartlarda yapılmıştı. Bu fuar benim yıl içerisinde organize edilen turizm fuarları arasında favorilerimden biri olup tedarikçi firmalarla bir an önce görüşme yapmayı heyecanla beklediğim bir organizasyondur. Birçok tedarikçi ile şimdiden işbirliği görüşmeleri yapıyorum.

Real Travel And Events / United Kingdom

Congratulations on a highly successful Travel Show. “Travel Turkey Izmir 2017”. A hidden gem in the world of International Travel Fairs. The exhibition gives buyers the opportunity to meet in friendly surroundings key destinations not only in Turkey but many new exciting destinations that are emerging in New Asia. Exhibition Stands were of a very high standard.This is one of my favorite Travel Shows of the year and look forward to working with the suppliers I discussed business with while attending. Already in communications with several already

Elie Nammour

Belair Travel / Lübnan

Sizinle Travel Turkey İzmir Fuarında yapmış olduğum görüşmelerin kalitesi hakkında görüşlerimi paylaşmak istedim. Bu görüşmelerde birçok destinasyonla ilgili bilgi edindim ve yeni kontaktlar kurdum. Benim için çok güzel bir iş ortamı oldu. Bu önemli fuar organizasyonunda emeği geçen herkese, ayrıca ilgi çekici ürün ve turizm destinasyon sunumlarıyla katılan tüm firmalara teşekkür ederim.

Belair Travel / Lebanon

I need to share with you my opinion related to the quality of the meeting I had at Travel Turkey Izmir Fair. These enabled me to have an update about many destinations and to have new contacts, but in the specific, it was very good for business. Upon my return I already started contacting some suppliers and had a variety of replies. Thank you for your effort in organizing this important fair, and for the showcase of many interesting tourism destinations and products.