Türkiye’nin gastronomi turizmi alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, TÜRSAB ve İZFAŞ ortaklığıyla 5. kez 5- 7 Aralık 2019 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşecektir. Dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, gelişen turizmin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni yaklaşımlar geliştirmek amacıyla düzenlenen kongre, misafir kent olarak 2018 yılında Delice Network üyesi Lizbon şehrini ağırlamıştır.

Akademik oturumlar, sektörden önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı panel oturumları, yerli yabancı ünlü şeflerin yemek workshopları, profesyonel tadım atölyeleri ve gün boyu stantlarında tadım yapılmasını sağlayan gıda markalarının ve restoranların katılımından oluşan kongrede, geçen yıl dünyaca ünlü yemek yarışması Bocuse d’Or temsilcileri ağırlanmıştır.

Festival ve kongreyi tek çatı altında buluşturmayı hedeflemiş olan ve gastronominin bölge turizmine olan katkılarının konuşulacağı kongrede, akademik çalışmalar; Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile yürütülmektedir. Kongre, gerek konuşmacıları gerekse katılım sağlayacak ülkeler, şehirler açısından uluslararası düzeydedir. Kongre, İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından desteklenmekte olup, 2019 yılında 5.İzmir’in Şefleri Ulusal Yemek Yarışması ile eşzamanlı düzenlenecektir.

Web Sitesini Ziyaret Et!
http://izmirgastrotourismcongress.com

 

FUAR HAKKINDA

TRAVEL TURKEY İZMİR
Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi

05 - 07 Aralık 2019

BIZI TakIp EdIn!